Ari_Anna Duszyńska - programy, publikacje, sesje rozwojowe z poziomu oświeconego umysłu. Rozwijanie naturalnej intuicji, droga do siebie, prawdy, poczucia sensu, droga do obfitości życia. Prawdziwa, a także praktyczna i uziemiona duchowość oraz rozwój osobisty i biznesowy Nowej Ery.
14 maja 2023

Czym właściwie jest bycie w tu i teraz? 

Podzielę się dziś czym w moim odczuciu jest bycie obecnym, bycie w tu i teraz, bycie w sobie. 


Mam poczucie, że wiele z podstawowych zagadnień wciąż jej mylnie odbierana i interpretowana. Gdybyśmy jako ludzie pozwalali sobie na doświadczania i nie mieli potrzeby nazywania, każdy, kto tego pragnie czułby, czym są te pojęcia. Próby ustrukturyzowania, nazywania zniekształcają ten obraz, wpływają na powstawanie mitów i błędnych interpretacji. 

 

 

 

Czym jest bycie w tu i teraz? 

 

 

 

Jest akceptacją chwili obecnej, poprzez nie wybieganie w przyszłość ani przeszłość z poziomu umysłu. 

Nie oznacza to, że nasz umysł robi stopklatkę i przestajemy myśleć- to jest stan nieosiągalny (poza stanem oświeconego umysłu), do którego mam wrażenie większość dąży. Powoduje to, że zamiast przyjąć służące i prawdziwe doświadczanie tego, gonimy za niedostępnym ideałem. 

Bycie w tu i teraz z poziomu umysłu to wzmożona aktywność umysłu w chwili obecnej, czyli wchodzenie w tak zwaną rolę obserwatora, a także świadomego kreatora własnych myśli. Myśli te będą wciąż bezwiednie płynąć w naszym umyśle, bo tak funkcjonuje umysł dzisiejszego człowieka, ale to właśnie bycie świadomym obserwatorem jest sednem tego — bycie w tu i teraz to świadome dawanie uwagi. Czyli Ty decydujesz, wybierasz które z tych myśli zasilasz własną uwagą, a które nie. To jest rosnące zarządzanie mechanizmami własnego umysłu, do którego prowadzą różne praktyki, jak m.in. obecne bycie w tu i teraz. 

 

 

 

Bycie w tu i teraz z poziomu fizycznego.

 

 

 

Jest to następnie bycie w tu i teraz na poziomie fizycznym w odniesieniu ciała. Obecne zauważanie całego ciała, co się w nim pojawia, jakie odczucia, doznania i tak samo, jak w przypadku umysłu - świadome wybieranie czemu dajemy uwagę. Świadomość, że ciało mówi, sygnalizuje i daje nam wskazówki na naszej drodze. Dawanie świadomej uwagi temu to rozpoznanie, co ciało chce nam przekazać poprzez np. poczucie ścisku, napięcia i bólu czy błogości, lekkości. 

 

 

 

Bycie w tu i teraz z poziomu emocjonalnego.

 

 

 

 

Jest to także świadoma uważność na własne emocje. Bycie w tu i teraz, obecne bycie w sobie pozwala zauważyć z roli obserwatora, jaka emocja się pojawi, co o nas mówi, co mówi o bodźcu, który ją wywołał, co chce nam przekazać. Przy braku bycia obecnym, każda emocja przechodzi falą, zauważona, lecz często z uwagą niewspierająca, czyli pobudzającą i piętnującą daną emocję. Bycie w tu i teraz w odniesieniu emocji pozwala uważnie ją obserwować, być w niej w pełni i odkryć, doświadczyć, o czym jest w naszym tu i teraz. 

 

 

 

Tu i teraz z poziomu duchowego.

 

 

 

Tu i teraz jest to także świadome bycie w kontakcie z własną Duszą, Wyższą Mądrością. To w rozluźnionym ciele, zharmonizowania emocjach, wyciszonym umyśle możemy dopiero poczuć, czym jest Dusza, co nam przekazuje, jak nas prowadzi, poczuć jej piękną jakość we własnym życiu. To rozpoznanie, w jakim kierunku nas prowadzi z poziomu ciała, emocji, myśli. 

 

 

 

Świadome bycie w tu i teraz, w sobie to wartość, która pozwala na rosnącą świadomość siebie we wszelkich aspektach. Przekładać ją można na wiele aspektów, wiele czynników — ja przestawiłam te podstawowe. Dlatego tak ważne jest, aby każdego dnia pozwalać sobie na bycie ze sobą, w ciszy, bez bodźców. Po prostu bycie, ale w pogłębionej samoświadomości i obserwacji siebie — nie są tutaj potrzebne medytacje, narzędzia, techniki, jesteś potrzebna/y Ty i Twoja świadoma uwaga.

 

 

 

 

Fragment programu "Droga do Siebie".

 

 

Ari_Anna Duszyńska

 

 

Platforma

Logowanie

 

Zapisz się do newslettera i odbierz bezpłatnie wyjątkową medytację

 

OBFITOŚĆ Bezwarunkowa

 

POBIERAM

 

Polityka prywatności | Regulamin sprzedaży

 

 Ari_Anna Duszyńska 2023

Anna Duszyńska

+48 538 524 644

ariannaduszynska@gmail.com