Ari_Anna Duszyńska: misja, biznes, obfitość, Droga do Obfitości®
15 stycznia 2023

"Droga do wewnętrznej wolności" cz. 1

"Ewolucyjny skok


Być może miałaś/miałeś kiedyś „doświadczenie szczytowe”, moment ekstazy lub większego zrozumienia, kiedy twoja świadomość się poszerzyła i wiedziałaś/wiedziałeś o tym. Kiedy to następuje, integracja pomiędzy lewą półkulą mózgu (logiczne myślenie), a prawą (emocje i intuicyjne odczucia) objawia się zwiększonym przepływem energii między nimi. Jest to myślenie i czucie w holistyczny i zrównoważony sposób. Jest to przedsmak ewolucyjnego skoku dla ludzkości — i w esencji, o czym mówi tzw. New Age — nowy poziom dojrzałości w rozwoju umysłowym, przebudzenie. [...]

 

Przy tej nowej szeroko przebudzonej świadomości świat wydaje się pełen możliwości — daje ona silne poczucie na nowo odkrytego znaczenia. Nie jest to nic mistycznego, jest to zasadniczo zwykła świadomość, która w końcu działa z właściwą wydajnością. [...]

 

 

90% zdolności mózgu nie jest optymalnie wykorzystywana z powodu represji neurotycznej, pozostałe 10% ma skłonność do popadania w tryb automatyczny. Jednostka funkcjonuje z dnia na dzień na podstawie możliwych do przewidzenia, utrwalonych wzorców zachowań i reaguje tylko po części świadomie, gdy coś przyciągnie jej uwagę. Niewykorzystane 90%
jest podatne na hipnotyczne wpływy, a jednostka jest kierowana przez swoje otoczenie i panujące okoliczności; jest to dalekie od samostanowienia, które, wydawać by się mogło, posiada. Większości z nas pilnie potrzebny jest radykalny program ponownego przebudzenia.

 


Utrzymujemy, że natura człowieka jest zasadniczo duchowa, ale nie jest dobrze poszukiwać spraw duchowych, dopóki nie będziemy w stanie odróżnić tego, co duchowe od tego, co przyziemne. Aby osiągnąć „wyższy umysł” duchowej świadomości i zdolności psychicznych, musimy uwolnić się od niewoli „niższego umysłu” poznawczego. Nie może zadziać się to jakkolwiek stabilnie (czyli inaczej niż w postaci „doświadczeń szczytowych”), dopóki praca nad niższym umysłem nie będzie kompletna. Podczas, gdy duża część mocy naszego mózgu pozostaje niewykorzystana z powodu związanych z nimi wypartych wspomnień i wewnętrznych konfliktów, każdy rozważany stan oświecenia niesie ze sobą potencjał pięty achillesowej.

 

Co jest potrzebne do przebudzenia?

 

Otwarty umysł i prawdziwe pragnienie uczenia się i rozwoju (...), rozwój zdeterminowanych ludzi, którzy biorą pełną odpowiedzialność za swoje życie.


Istotnie, musimy zbadać niepoznane dotąd terytorium naszych umysłów i rozwinąć je w pełni, jeśli chcemy mieć wgląd, który
pozwoli skutecznie przebić się przez dogmatyczne myślenie w naszych środowiskach i wywrzeć wpływ na to, co dzieje się w systemach społecznych, ekonomicznych i ekologicznych na świecie.

 

Wychodzenie z chaosu utrwalonych idei, które każdy z nas w pewnym stopniu ma, jest stopniowym procesem analizy, ponownego odkrywania obiektywnej rzeczywistości i szczerej prawdy o nas samych."

 

 

 

 

Fragment książki "Transforming the mind" Peter Shepherd. Polski tytuł: "Psychologia transformacji. Droga do wewnętrznej wolności."

 

 

 

Ari_Anna Duszyńska

 

 

Platforma

Logowanie

Chcesz otrzymywać ode mnie informację o bieżących publikacjach, programach, kursach i innych?

Zapisz się do newslettera

Imię
E-mail:
Zapisując się, wyrażam zgodę na wysyłanie
informacji o publikacjach, warsztatach,
usługach i in., zgodnie z polityką prywatności.


Zapisuję się
Zapisuję się
Dziękuję, życzę miłego dnia :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola.

Polityka prywatności | Regulamin sprzedaży

 

 Ari_Anna Duszyńska 2023

Anna Duszyńska

+48 538 524 644

ariannaduszynska@gmail.com