Misja, biznes, obfitość, Droga do Obfitości®, SPARK
27 grudnia 2022

Gdy umysł gada...

Wielokrotnie spotykał_ś się z sytuacją, gdy gonitwa, narracja umysłu nie dawała przestrzeni na złapanie oddechu?

 

Gdy wejście w rolę neutralnego obserwatora było niemożliwe?

 

Gdy gonitwa, gadanina umysłu zapętliła się, nie pozwalając na spokój i wyciszenie?

 

 

 

 

Dawniej być może tak wyglądała Twoja codzienność. Jednak, gdy weszł_ś na ścieżkę rozwoju, zrozumiał_ś, jak ważne jest zarządzanie bezwiednymi myślami, które krążą po Twojej głowie. Miał_ś coraz większą świadomość, że te pozostawione same sobie, działają destrukcyjnie, ze szkodą dla Ciebie, Twoich relacji, bliskich etc. Poszukiwania narzędzi, praktyk pozwalających na okiełznanie tej części siebie, zapewne wypełniały ostatnie lata Twojego życia. Spokój, coraz mocniej gościł w Twoim życiu, Twoim sercu, Twoim umyśle, zmieniał jakość Twojego życia. Może nie od razu zauważył_ś, jak to istotne zmiany, ale dziś patrząc wstecz wiesz, że Twoje życie jest lepsze, pełniejsze, bardziej wartościowe. 

 

 

 

Z wdzięcznością możesz przyjąć, co dobrego dla siebie zrobił_ś, jak wiele dobra te małe nawet kroki, wniosły finalnie w Twoje życie. 

 

 

 

Jednak wciąż mimo dbania o siebie, o swój poziom świadomości, o swój rozwój zdarzają się momenty, dni, gdy czujesz, jakbyś wracała na dawne tory. Bodźce zewnętrzne, wewnętrzne, osłabienie formy czy inne czynniki potrafią wybić z rytmu już dla Ciebie naturalnego i wbić w narrację destrukcyjną Twojego umysłu. Czujesz wtedy, że ta praca nad sobą nie ma sensu, że po co właściwie to wszystko, jeśli znów jesteś w tym miejscu, które tak bardzo Ci nie służy. Być może czujesz do siebie wstręt, niechęć, być może zawód. 

 

 

 

Dlaczego tak się dzieje?

 

Dlaczego takie momenty wciąż się zdarzają?

 

 

 

Bo jesteś człowiekiem. 

 

 

 

Być może nie pozwalasz sobie zaakceptować, że jesteś człowiekiem w pełnej krasie, w pełnym słowa znaczeniu "człowiek". Człowiek nie jest Istotą Świetlistą, Istotą jedynie wysokowibracyjną. Człowiek to składowa wielu czynników składających się na całość obrazu, jakim jest. 

 

Naturalnym dla życia na Ziemi jest pewien chaos energetyczny. Naturalnym jest także bliska zażyłość i nieuchronność wpływania i wypływania z nas zarówno czynników sprzyjających, jak i tych, które nie służą. Całe bogactwo życia na Ziemi to bycie w pełnej palecie barw jej blasķów i cieni. To akceptacja, pozwalanie sobie na bycie zarówno w tym blasku, jak i w cieniu, niewypieranie żadnej z części siebie na rzecz tej drugiej. Naturalna dla życia na Ziemi jest złożoność bycia zarówno w niesłużących schematach, wzorcach, programach, jak i tych sprzyjających. Naturalnym dla życia na Ziemi jest odczuwanie emocji, w całej palecie. Jest bycie w konflikcie serce a umysł — to jest naturalne. To odbieranie z poziomu zarówno zmysłowego, jak i pozazmysłowego. Naturalnym dla życia na Ziemi jest niewypieranie się własnego człowieczeństwa, nienegowanie, że są w Tobie zarówno piękne, jak i mniej służące części. To akceptacja, że to jest częścią bycia człowiekiem. 

 

 

 

Wiele z nas, na swej drodze rozwoju dąży, często dość ślepo, po omacku do pewnego wzorca — oświecenia. Uważając, że w tym stanie wszystko, co ludzkie będzie już poza nami, że wejdziemy w stan ascendencji i zawsze będziemy już poza tym, co naturalne dla gatunku ludzkiego. Będziemy świecić nieprzerwanie światłem.

 

Ale tak nie jest i nie będzie nigdy. Człowiek, nawet w stanie świadomości oświecenia, bądź blisko oświecenia, pozostaje nadal człowiekiem, niewypierającym się swojego człowieczeństwa na rzecz wyższych wibracji, wartości. Jeśli wyparłby się, byłoby to jednoznaczne z jego śmiercią jako człowieka. Człowiek nawet, który dostąpi zaszczytu oświeconego umysłu, jest nadal człowiekiem, który posiada naturalne dla człowieka mechanizmy. Nadal pozostaje pod wpływem ludzkich emocji, odczuć zmysłowych, fizycznych, typowych dla życia na Ziemi. Jedynie rozróżnia go poziom, w jakim potrafi zarządzać tym, jaki wpływ ma to na jego życie.

 

Człowiek zawsze pozostanie człowiekiem - mimo wielu błędnych obrazów i iluzji, jakie nosimy w sobie. Człowiek nadal będzie Istotą powołaną do życia na Ziemi, nie do bycia ponad nią.

 

Każdy człowiek, bez znaczenia, na jakim jest poziomie świadomości, może dostąpić zaszczytu bycia, doświadczania, odczuwania na poziomie zmysłów, fizycznym, odczuwania palety emocji i myśli. To jest zaszczyt i piękno, jakiego możemy dostąpić, żyjąc tu na Ziemi. To jest całe piękno życia tutaj, niesamowita wartość, jaką otrzymujemy naturalnie, za to, że jesteśmy. W zamian za ślepym podążaniem za wzorcem, który nie jest wzorcem życia na Ziemi, warto doceniać tę wartość i piękno doświadczania z czysto ludzkiego, naturalnego poziomu - bycia, doświadczania, czucia, smakowania życia takim, jakie jest.

 

Postaraj się poczuć w sobie pełną akceptację siebie, jako całość, poczuć w sercu, umyśle, że nic co ludzkie nie powinno być Tobie obce. 

 

 

 

 

Ari_Anna Duszyńska

27.12.2022 r.

 

Platforma

Logowanie

Intuicja, Dusza, prowadzenie duchowe, duchowość

 

Zapisz się do newslettera i odbierz bezpłatny e-book z wyjątkową medytacją

 

Głos Intuicji.

10 elementów życia w zgodzie

z Twoim wewnętrznym głosem.

 

Imię
E-mail:
Zapisując się, wyrażam zgodę na wysyłanie informacji o publikacjach, warsztatach, usługach i in., zgodnie z polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować.


Zapisuję się
Zapisuję się
Dziękuję, życzę miłego dnia :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola.

Polityka prywatności | Regulamin sprzedaży

 

 Ari_Anna Duszyńska 2023

Anna Duszyńska

+48 538 524 644

ariannaduszynska@gmail.com