Misja, biznes, obfitość, Droga do Obfitości®, SPARK
12 sierpnia 2023

NOWY WPIS | Wzorce finansowe w biznesie

 

Do klasyki gatunku należą wciąż wszechobecne wzorce finansowe związane z prowadzeniem własnych działań zawodowych. Znajdziemy je w sferze finansowej, ale także pod postacią braku równowagi i w nadmiernym dawaniu w usługach. Przywykliśmy do obrazu „klient nasz pan” oraz do wzorców, które nie służą równowadze, które zakładają pełne spełnianie potrzeb klienta, a całkowity brak uważności na swoje potrzeby we własnej firmie. Mentalność w tym zakresie pomału się zmienia, aczkolwiek wzorce zakorzenione w starym paradygmacie, noszone od tysięcy lat, od początku powstania pieniędzy, są dużo silniejsze niż przekonanie, któremu przypisujemy rangę „niesłużące". W tym zakresie trzeba sięgnąć głębiej i szerzej.

 

Aby pojąć całą konstrukcję wzorców w widzeniu prowadzenia firmy, warto spojrzeć na rys historyczny tego, co dumnie nosimy jako modele biznesowe, a które są protoplastą niewolnictwa oraz wzorców patriarchatu polegającym nie na równowadze, a na wyzysku.

 

 

 

W Nowej Erze to równowaga jest kluczem

do sukcesu – również obfitości finansowej.

 

 

 

W poprzedniej erze, której brzemię nosimy wszyscy  jako ludzkość, to silniejszy wygrywał, a więc o równowadze nie było mowy. Wzorzec ten jest podstawowym fundamentem budowania biznesu w starym. Nieważne, czy będzie się on przekładał na instynkty stricte pierwotne, czy na rynek konkurencyjności, sprzedaż, czy marketing – wzorzec pozostaje ten sam. A jak się to przejawia w dzisiejszych czasach?

Wyzyskiem, dominacją silniejszego, bardziej wpływowego biznesu na mniejsze, brak konkurencyjności w rozumieniu uzupełniania własnych usług a konkurencyjność oznaczająca walkę. Nieuczciwość podyktowana manipulacją i chęcią wygranej, która prowadzi do najmniejszych pobudek ego. 

Można by wymieniać długo. Warto jednak zauważyć, że nawet te dobre, na pozór służące modele i elementy biznesu i przedsiębiorczości, powstawały na tych właśnie fundamentach. [...]

 

 

 

 

Fragment programu Droga do Obfitości® Finansowej.

 

 

 

Ari_Anna Duszyńska

 

 

Platforma

Logowanie

 

Zapisz się do newslettera i odbierz bezpłatnie wyjątkową medytację

 

OBFITOŚĆ Bezwarunkowa

 

POBIERAM

 

Polityka prywatności | Regulamin sprzedaży

 

 Ari_Anna Duszyńska 2023

Anna Duszyńska

+48 538 524 644

ariannaduszynska@gmail.com