05 lutego 2023

Praca nad wzorcami cz. 1

Przyjrzę się dziś z praktycznej strony tematowi wzorców, programów, które wywołują konkretne zachowania, działania czy konsekwencje w naszym życiu.


Wzorzec, niezależnie jaki, to dość duża struktura, której warto przyjrzeć się od środka, aby zrozumieć jakie mechanizmy działania własnego mogą pozwolić go uzdrowić, a jakie będą jedynie namiastką pracy w drodze do pełnego uzdrowienia. 

 

 

Przywykliśmy, że często puszczamy pewne tematy z poziomu jedynie mentalnego, uświadomieniem sobie czegoś. Za błyskiem świadomości często idzie decyzja — żegnam ten wzorzec, wybieram inny wzorzec. Jest to niezwykle ważne, ale samo uświadomienie i decyzja to jedynie część pracy, jaką charakteryzuje pełne uzdrowienie niesłużących wzorców. 

 

Podkreślę - to jest jeden z wielu elementów skutecznego uzdrawiania wzorca. Jeśli wzorzec dotyka procesu Droga do Obfitości®, to często może być to wystarczający — ale tylko może, na to składa się wiele czynników. Warto pamiętać, że wszelkie wzorce zapisują się na wielu poziomach — nie jedynie umysłu. Przyjrzymy się strukturze oddziaływania danego wzorca, posługując się podziałem na sfery, który często stosuje w swojej pracy dla ułatwienia zrozumienia istoty pracy na sobą, przedstawiam go m.in. w tym artykule - "Jak otworzyć się na obfitość w życiu". Proszę nie przywiązywać wagi do terminologii — każdy odczuwa i nazywa inaczej. 

 

 

 

 

Ciało mentalne

 

 

 

Wzorzec zapisany w naszej świadomości.

Tutaj może być to wzorzec zapisany w świadomości, do której mamy dostęp poprzez odtworzenie pewnych przeszłych działań, procesów, wydarzeń. 

 

Wzorzec taki zapisany może być także w podświadomości — wtedy nie będziemy mieli możliwości przyjrzeć się mu jedynie z poziomu pracy na poziomie mentalnym.

 

 

 

 

Ciało duchowe

 

 

Wzorzec taki może być także zapisany w nadświadmości, czy nazwać to możemy Wyższą Mądrością, czyli Duszą. Tutaj sięgniemy do pokładów, w których wzorzec powstał i odciskał swoje brzemię poprzez naszą wędrówkę Duszy. Bardzo często to właśnie na tym poziomie zapisane jest pierwotne źródło powstania wzorca. Dopiero po uzdrowieniu na tym poziomie, możemy rozpocząć skuteczną pracę nad danym wzorcem w odniesieniu jedynie do teraźniejszego życia. Aczkolwiek nie jest to regułą i zależy od wielu elementów. 

 

 

 

 

Ciało emocjonalne 

 

 

Następnie wzorzec, który powstał z poziomu umysłu, wywołał kolejny bodziec. Bodziec ten to — emocje, które z kolei odciskają swoje piętno w ciele fizycznym, zapisując się na poziomie komórkowym w pamięci ciała.

 

 

 

 

Ciało energetyczne

 

 

Wzorzec taki to również impuls, który zapisał swoje informacje w ciele energetycznym, Twojej aurze etc. 

 

 

Wzorce zapisane w ciele fizycznym, na poziomie podświadomości i nadświadomości to wzorce trwałe, które mogą w sposób dla nas nieuświadomiony towarzyszyć nam nawet całe życie, oddziałując i wywołując konkretne zachowania. Na potrzeby tego artykułu nazywam je wzorcami trwałymi, czyli długotrwałymi, których do uzdrowienia sięgnąć należy do każdego z omówionych poziomów, aby uzdrowić dany wzorzec. Należą do nich m.in. wzorce, których źródło powstania sięga do wędrówki naszej Duszy bądź do okresu życia teraźniejszego, w  którym nie kodowaliśmy jeszcze informacji świadomie i nie potrafimy ich odtworzyć, czyli np. pierwsze życie płodowe czy pierwsze lata życia. 

 

Wzorzec, który jest krótkotrwały i nie zdołał zapisać się głęboko, czyli czujemy go jedynie z poziomu świadomego umysłu czy emocji, możemy łatwo i szybko uzdrowić samodzielnie. Wzorcami krótkotrwałymi nazywam te, które powracają z mniejszą intensywnością po wykonanej głębokiej pracy. Dla przykładu — po wykonaniu głębokiej pracy, pełnego oczyszczenia na wszelkich poziomach w procesie Droga do Obfitości®, powraca do nas wzorzec np. lęku o finanse. Wzorzec taki powraca w konkretnej sytuacji, abyśmy skierowali na niego swoją uwagę i uzdrowili. Wzorzec taki, po głębokiej pracy na wszelkich poziomach, jaka została wykonana w procesie, może ukazywać nam się z poziomu mentalnego — świadomości, a także wywoływać pewne emocje, które zapisać się mogą także w ciele energetycznym. Wtedy do uzdrowienia takiego wzorca wystarczająca jest już jedynie: świadoma uwaga - zauważenie wzorca z poziomu mentalnego, decyzja o pożegnaniu wzorca i uzdrowieniu go, oczyszczenie ciała energetycznego, a także emocjonalnego. Przy wystarczającej uwadze, praca pełna nad wzorcem krótkotrwałym może zająć nam relatywnie niewiele czasu i mamy pełną świadomość, że wtedy praca taka naprawdę jest skuteczna i wzorzec nie będzie wciąż i wciąż powracał, wywołując reakcje nieadekwatne do sytuacji w tu i teraz.

 

 

Jeśli przyjrzymy się wzorcom głęboko zakorzenionym, potrzebna jest tu głębsza praca nad uzdrowieniem, do której warto podjąć pracę z kimś powołanym do tego, chociażby procesem Droga do Obfitości®, jeśli dotykają nas wzorce braku pod różnymi postaciami - niezasługiwania, emocji takich jak lęk, poczucie pustki, smutek, czy zniechęcenie.

 

Wzorce, które są krótkotrwałe bądź wzorce, które wracają z mniejszą intensywnością, ponieważ głęboka na wszelkich z opisanych poziomów została już wykonana- np. podczas procesu Droga do Obfitości® jest możliwość uzdrowić samodzielnie, jeśli takie mamy życzenie i czujemy, że nie potrzebujemy drugiej osoby do pracy własnej. 

 

 

Podzielę się, poniżej w jaki ja sposób uzdrawiam takie wzorce. Wybiorę najprostszą z metod do pracy samodzielnej, aczkolwiek to Ty sama zdecydujesz czy taka praca jest dla Ciebie. 

 

 

Pierwszym elementem uzdrowienia może być myśl - uświadomienie sobie czegoś w związku z procesami zachodzącymi wewnętrznie bądź zewnętrznie. Za taką myślą warto, aby poszły dalsze działania, uzdrowienia na innych poziomach, aby uzdrowienie wzorca było skuteczne i nie nawracał. W praktyce - czasami wzorce uzdrowione mogą powracać, ponieważ dotykają inną sferę zachowań, działań, dotykają w sposób pośredni innego uzdrawianego obszaru. 

 

Kolejność tutaj może być zmienna w zależności, w jaki sposób odbierasz wzorce — czy poprzez myśl, czy w pierwszej kolejności idzie fala emocji, czy może uświadomienie z poziomu podświadomego, czyli np. w snach. 

 

 

1. 

 

Przed snem łącze się z Duszą. Nie musi być to pełen kontakt, a jedynie, aby Dusza miała jasność, że w danym momencie wyrażam wolę, zgodę. Nawiasem mówiąc, w taki sposób jestem umówiona z Duszą, że jedynie za intencjonalnym łączeniem się z nią idzie moja zgoda. Dlaczego? Dlatego, że umysł działający automatycznie generować może wiele informacji lub w przypływie emocji możemy wyrażać zgodę, na których rzeczy tak naprawdę nie chcemy, a Dusza przyjmuje to jako naszą wolę — więcej mówię o tym w programie Dusza a Biznes.

 

Wracając, łączę się z Duszą i przed snem wyrażam zgodę na "uzdrowienie, przetransformowanie danego wzorca w czasie nocy". Może potrać to jedną noc, może kilka z rzędu.

 

W taki sposób dajemy zgodę na oczyszczenie wzorca na poziomach, do których z umysłu świadomego nie mamy dostępu. 

 

 

2. 

 

Krok kolejny — może być również pierwszym to uwolnienie z poziomu ciała emocjonalnego i ciała.

Możemy zastosować tutaj technikę uwalniania Hawkinsa, możemy Medytację Uwalniania Blokad bądź Samouzdrawiania (dostępne w subskrypcji). Według własnych potrzeb i praktyk. Ważne, aby dać emocji w pełni wybrzmieć, w czystej postaci, bez potrzeby nazywania ich, a poczucia, poczucia jej esencji. Następnie poczuć, gdzie w ciele dana emocja pracuje i to jest miejsce, w którym również ładunek potrzebujemy uwolnić. Oprócz medytacji mogą to być wszelkie metody uwalniania z ciała, chociażby masaż, taniec czy spacer intencjonalne. 

 

3.

 

Krokiem kolejnym jest oczyszczenie ciała energetycznego z konkretną intencją "oczyszczenia danego wzorca". Oczyszczamy wtedy aurę, według znanych nam technik, a intencją wzmacniamy potrzebę uwolnienia również z innych miejsc zapisu w ciele energetycznym. Wzorzec może być zapisany np. w czakrach. Jeśli jesteś po DdO® - albo zostało to już oczyszczone, a jeśli tam zapisał się wzorzec masz do tego narzędzie oczyszczania czakr, z którym z powodzeniem samodzielnie oczyścić wzorce, które są zapisane w sposób krótkotrwały.

 

 

4. 

 

Krok czwarty — praca mentalna, czyli uświadomienie sobie, dojście do źródła danego wzorca i nazwanie go. Do tej pracy mogą posłużyć wszelkie formy pisane bądź mówione, mające na celu przelanie myśli na zewnątrz, czy chociażby przyjemna praca z afirmacjami.

Nazwanie źródła wzorca bądź jeśli nie dojdziemy do źródła po prostu nazwanie, co sobie uświadomiliśmy. Następnie, gdy pozwolimy już temu wybrzmieć, zadecydować, że żegnamy dany wzorzec w pełni, a następnie w poczuciu spokoju wybrać czysty wzorzec i wybrać wspierające dobre słowa, które będą nam towarzyszyły przez najbliższy czas, gdy wzorzec jeszcze będzie się uwalniał.

Przykładowe afirmacje obfitości również są w materiałach towarzyszących całemu procesowi. 

 

 

Kroki te również mogą być zastosowane w odwrotnej kolejności — od pracy z umysłem, po pracę z podświadomością w snach. Warto podążać za tym, co czujemy. 

 

Miłej praktyki.

 

 

Artykuł dostępny dla subskrypcji.

 

Ari_Anna Duszyńska


 

Platforma

Logowanie

 

Zapisz się do newslettera i odbierz bezpłatnie wyjątkową medytację

 

OBFITOŚĆ Bezwarunkowa

 

POBIERAM

 

Polityka prywatności | Regulamin sprzedaży

 

 Ari_Anna Duszyńska 2023

Anna Duszyńska

+48 538 524 644

ariannaduszynska@gmail.com